top of page

İNSAN KAYNAKLARI

Euro Gıda olarak gücümüzü sorumluluk sahibi, özgüvenli, yeniliklere açık, katma değer üreten, kaliteli hizmete inanan, çevreye duyarlı insan kaynağımızdan alıyoruz.

Öncelikli hedef ve politikalarımız;

 

Şirketimize, eğitim düzeyi yüksek, yenilik ve değişimlere açık, girişimci, dinamik, sonuç odaklı, kendini ve işini geliştirmeyi hedef edinmiş insanlar kazandırmak,

Şirketimizin en önemli varlığı olan çalışanlarımızın hem bireysel hem de mesleki anlamda kendilerini geliştirebilmeleri için huzurlu ve profesyonel bir çalışma ortamı yaratmak,

Çalışanlarımızın yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından azami fayda sağlamak,

Personelin, nitelik ve performansları doğrultusunda kariyer yapmalarına olanak sağlamak,

İş süreçlerini kolaylaştıran ve zenginleştiren entegre insan kaynakları sistemlerini oluşturup, mevcut sistemleri daha verimli hale getirerek insana yatırımın geri dönüşünü sağlamak,

Çalışan motivasyonunu artırarak sonuç ve performans odaklı ekiplere sahip olmaktır.

iki adam karşılıklı oturuyor

İşe Alım Süreci

Euro Gıda’da işe alma süreci, yıllık kadro planlarının oluşturulması ile başlar. Yıl içinde oluşabilecek kadro ihtiyaçları; terfiler, atamalar ve organizasyonel değişiklikler göz önüne alınarak belirlenmektedir. Değerlendirmeler pozisyona göre; birkaç aşamalı (İnsan Kaynakları, Departman Yöneticisi, Genel Müdürlük) mülakat yöntemi ile gerçekleştirilmektedir.

 

Teknik bilgi, tecrübe, kişisel özellikler ve şirket kültürümüze uyum gibi konularda değerlendirilen adaylar için son aşamada referans kontrolü yapılır. Tüm değerlendirmelerde olumlu bulunan adaylara iş teklif edilir ve işe alma prosedürleri gerçekleştirilir.

Görüşmeler sonucunda yerleştirilemeyen adayların başvuruları ileride doğabilecek olası ihtiyaçlarda değerlendirilmek üzere bir yıl boyunca başvuru veritabanında saklanır ve adaylara geri bilgi verilir.

005_150811AKC411-HDR-3.jpg

Eğitim ve Geliştirme

Şirketimizin hedeflerine ulaşabilmesi, başarıda sürekliliğin sağlanabilmesi ve çalışanlarının memnuniyetinin arttırabilmesi için bazı eğitimlere katılım imkanı sunulur. İç ve dış kaynaklı eğitimler, toplantılar, fuar ve tanıtımlara katılımlar gerçekleştirilir.​

Staj Olanakları

Euro Gıda, öğrencilere staj olanağı sağlayarak bir yandan sektörel gelişime katkı sağlarken, diğer yandan da potansiyel çalışanlarını belirleme şansı bulmaktadır.Kontenjanlar doğrultusunda, genel müdürlük ve fabrikalarda üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine staj imkanı sağlanır. Lise öğrencileri öğrenim dönemlerinde, üniversite öğrencileri ise yaz döneminde staj yapabilmektedirler. Staj başvuruları staj başvuru formu doldurularak yapılabilmektedir. Staj başvurusu yapan öğrenciler, İnsan Kaynakları Direktörlüğümüz ile yapılan mülakatlar doğrultusunda staja kabul edilirler.

Yaz Dönemi: Üniversite öğrencilerinin staj başvurularını, o yılın Mayıs ayı sonuna kadar yapmaları beklenir. Yerleştirmeler kontenjan dahilinde tamamlanır. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında stajlar gerçekleşir.

Güneşli Bir Ofiste Çalışmak

Ücret Yönetimi

Euro Gıda’da çalışanların ücretleri yılda 1 kez piyasa ücret araştırması, enflasyon oranı ve kişinin performansına göre revize edilir. Çalışanların üstlendikleri pozisyon, öğrenim durumu, deneyimi, yabancı dil yeteneği gibi faktörler dikkate alınarak ücret skalaları oluşturulur.

038_150811AKC207-HDR-2.jpg

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma 08:00-18:00 

Fabrikamızda çalışanlar için çalışma saatleri sezon dinamiklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Başvuru süreci

Başvurunuzun İnsan Kaynakları Direktörlüğümüze ulaşmasıyla birlikte seçme/yerleştirme sürecimize adım atmış olursunuz.Başvurunuz incelenecek ve mevcut boş pozisyonlar çerçevesinde değerlendirilecektir. Eğer başvurunuz pozisyonun gerektirdiği yeterliliklerle örtüşüyorsa, görüşmeye davet edilirsiniz. Gönderdiğiniz özgeçmişler başvuru veri tabanında bir yıl boyunca saklanıp değerlendirmeye açık tutulur.

Başvuru Kanalları

Şirketimize iş ve staj başvurusunda bulunmak için; ik@eurogida.com.tr

Açık pozisyonları Kariyer.net ve Linkedin üzerinden takip edebilirsiniz

 

Linkedin-logo-png.png
bottom of page