Euro Gıda; kuruluşundan bu yana müşterileri, çalışanları, tedarikçileri ve toplumun beklentilerini karşılayabilmek ve bu performansı sürdürebilmek üzere, tüm faaliyetlerini kalite ve gıda güvenliği ilkelerini ön planda tutarak gerçekleştirmektedir.

Euro Gıda; tüm çalışanlarının katılımı ile verimliliğini ve karlılığını artırmayı, müşterileri için kaliteli ve güvenli ürünleri uygun değerde üreterek müşteri memnuniyetini sağlamayı, üretici ve tedarikçileriyle birlikte kazanarak büyümeyi, ulusal ve uluslararası pazarlarda tercih edilen lider marka olmayı ana hedefi olarak belirlemiştir.

Euro Gıda Kalite

Euro Gıda; kaliteyi sadece ürün ve hizmetleri kapsamında bir olgu değil, tüm faaliyetlerini kapsayan bir değer ve yaşam felsefesi olarak görür.

Euro Gıda olarak, toplam kalite anlayışımızın temel ilkeleri; kaliteli ve güvenli ürünler üretmek, faaliyetlerimiz ile ilgili yürürlükteki yasal mevzuata, iş ve ticaret etiği kurallarına uymak, çevre ve doğa dostu yaklaşımlar geliştirmek, tüketici ve üreticinin korunması ve bilinçlenmesini sağlamak, katılımcı yönetim şeklini benimsemek ve sürekli gelişmektir.

Taahhüdümüz; misyonumuzu gerçekleştirirken, vizyonumuza giden yolun bu ilkelerden geçtiğinin bilinci ile kalite yolculuğumuzu sürdürmek ve yer aldığımız sektörde örnek bir kuruluş olmaktır.

Kuruluşumuzda uygulanmakta olan kalite ve gıda güvenliği yönetim sistemleri, uluslararası standartlardadır. Yönetim sistemlerimiz; ilgili alanlardaki ulusal ve Avrupa Birliği güncel yönetmeliklerini ve uluslararası kılavuz ve standartları temel almaktadır. Kalite ve gıda güvenliği yönetim sistemlerimizin temel unsurları, “Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız” ile taahhüdümüz altındadır.

Ayrıca, toplam kalite yönetimi yaklaşımının ve müşteri odaklılığının bir sonucu olarak ürün ve hizmetlerimizin kalitesine, tüketicilerimizin sağlığına, çevreye, güvenli bir iş ortamına ve sürekli gelişmeye verdiğimiz önem gereği kuruluşumuz; kuruluşundan bu yana BRC Food ve IFS Food Standartlarını uygulamakta ve her yıl uluslararası denetim firmaları tarafından en yüksek derecelerle sertifikalandırılmaktadır. GMP-İyi İmalat Uygulamaları, GHP-İyi Hijyen Uygulamaları ve GLP-İyi Laboratuvar Uygulamaları kılavuzları, yönetim sistemlerimizin temel prensiplerindendir. Kuruluşumuz ayrıca, iş etiği ve çevresel performansının çağdaş ilkelere uygunluğunu onaylayan uluslararası saygınlık ve geçerliliğe sahip BSCI sosyal uyumluluk denetiminden de başarı ile geçmiştir.